Engelleri Kaldırın

Yaş ilerledikçe vücut ağırlığımızı taşıyan eklemlerimizde yıpranmalar söz konusu olur. Bununla beraber romatizma ve diz ağrısı şikayetleri artmaya başlıyor. Diz ve eklem ağrılarının önüne geçmek için ilk akla gelen çözüm Glukozamin takviyeleri olmaktadır. Glukozamin, Kodroitin ve MSM takviyeleri ile eklem ve kıkırdak yapılarının onarılması sağlanmaktadır. 

Kondroitin nedir?
Kıkırdak ve bağ dokularının doğal yapısında yer almaktadır. Glukozamin ile birlikte kıkırdak dokusunun güçlenmesini ve korunmasını sağlar. Yüksek su tutma kapasitesi ile kıkırdağın elastisitesine belirgin katkı sağlamaktadır. Eklem daralmasına karşı koruyucudur. Glukozamin Kondrotin kombinasyonunun kullanımı ile eklem ve diz ağrılarında yüksek derecede azalma yaratmaktadır.

MSM Takviyesi
Eklem ve kıkırdaklara elastik bir yapı kazandıran kolajen oluşumu için gerekli olan organik süşfür kaynağıdır. Güçlü analjezik etkiye sahiptir. Artrit kaynaklı ağrının azaltılmasını destekler; kıkırdak dokusunn hem sağlamlığını, hem de esnekliğini sağlamaya yardımcı olur. İnce bağırsakta payer plaklarında antijel olarak algılandıktan sonra lenfoid dokuya iletilir. Lenfoid dokuda düzenleyici T lenfositlerine aktive olarak IN-4, IN-6, IN-10 ve TGF beta stakinlerini salgılar. Bu stokinler yıkıma neden olan yardımcı T lenfositlerini baskılayarak enflamasyonu son erdirir. 

Eklem onarımlarında C - Vitamini katkısı
C-Vitamini bağ doku oluşumu için önemli bir maddedir. Güçlü antioksidan etkisi ile kıkırdak yıpranmasının azalmasına yardımcı olur.